PARTNERZY

ABA

ABA od początku swej działalności (a ABA powstała w 1990 r.) zajmuje się profesjonalnymi rozwiązaniami systemowymi. Oferta jest skierowana przede wszystkim do integratorów systemów komputerowych - zarówno małych, jak i wielkich, obejmujących nawet kilkanaście tysięcy stanowisk. Sprzedaż dla użytkowników końcowych jest prowadzona na zasadach dostaw producenta". Usługi serwisowe on-site realizują partnerzy – integratorzy: SUNTAR Sp. z o.o.. W ofercie znajdziecie Państwo zarówno elementy sprzętowe, często oferowane łącznie ze specjalistycznym oprogramowaniem, jak i samo oprogramowanie. Lista oferowanych produktów jest ograniczona, lecz bardzo atrakcyjna - znajdziecie Państwo na niej wręcz unikalne pozycje. Do wszystkich produktów oferuje Państwu profesjonalne wsparcie techniczne. Wiele produktów wykorzystuje opracowane przez ABA oprogramowanie. ABA tworzy je stosując strategię MOSA (Modular Open System Approach). Dzięki temu możecie być Państwo pewni, że produkty wykorzystują otwarte standardy interfejsów umożliwiające wymianę elementów systemu bez potrzeby zakupu nowych wersji całego oprogramowania, a także wprowadzać dodatkowe moduły opracowane we własnym zakresie lub przez inne firmy (tak zwane "trzecie strony"). Zasadą ABA jest również dokumentowanie oprogramowania oraz wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe stosowanie zasady dostępu do kodów źródłowych. Takie podejście do prowadzenia działalności pozwala firmie ABA utrzymać się na rynku już 17 lat.

HP

Firma Hewlett-Packard istnieje na rynku od 1939 roku, z tego w Polsce jest obecna od dwunastu lat. We wrześniu 2001 roku firmy HP i Compaq ogłosiły oficjalnie plany fuzji, a do połączenia obu firm doszło w maju 2002. Hewlett Packard kieruje swoja ofertę zarówno do indywidualnych odbiorców, jak i na rynek przedsiębiorstw, od małych firm aż po międzynarodowe korporacje. Na rynku przedsiębiorstw największe uznanie znajdują takie rozwiązania, jak pamięci masowe, serwery i oprogramowanie mające za zadanie podnosić efektywność prowadzonego biznesu, a także pozwolić na zwiększenie możliwości zarządzania infrastrukturą. Przedsiębiorstwa klienta dzięki zakupowi i wdrożeniu najnowszych technologii mają szanse zdobyć przewagę nad konkurencją, która posiada przestarzałe rozwiązania technologiczne. Przy wdrażaniu nowych technologii, klientów wspiera zespół konsultantów HP, oferujący doradztwo, wiedzę techniczną i szeroką gamę usług, pomagający użytkownikom w osiąganiu wymiernych korzyści gospodarczych z inwestycji w systemy informatyczne. Ważne miejsce w ofercie firmy zajmują komputery osobiste, stosowane w biurach, w firmach, instytucjach czy w prywatnych domach. Jest to sprzęt technologicznie zaawansowany i niezawodny, choć prosty w obsłudze. Należą tutaj komputery PC (stacjonarne i przenośne), stacje robocze, oraz inteligentne komputery kieszonkowe. HP specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z drukiem i przetwarzaniem obrazu. Jest producentem drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, cyfrowych urządzeń przetwarzania obrazu, takich jak aparaty fotograficzne i skanery oraz materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów do tych urządzeń. W ostatnim okresie Hewlett-Packard koncentruje się na inteligentnych, sieciowych urządzeniach dostępowych, infrastrukturach oraz aplikacjach, które można oferować w postaci usług internetowych.

OKI

KI Printing Solutions jest globalną marką działającą w sektorze business-to-business, specjalizującą się w tworzeniu profesjonalnych urządzeń drukujących, oprogramowania oraz w oferowaniu usług zwiększających wydajność dzisiejszych firm. OKI Printing Solutions wprowadziła na rynek całą gamę niesamowicie szybkich i wydajnych urządzeń - od drukarek po faksy i urządzenia wielofunkcyjne, które regularnie zdobywają nagrody i zostawiają konkurencję daleko w tyle. Obecnie OKI Printing Solutions jest głównym graczem na rynku drukarek i specjalizuje się w tworzeniu wysoko wydajnych urządzeń, oprogramowania oraz oferowaniu usług, mając na celu zaspokajanie wymagań dzisiejszych firm odnośnie druku we własnym zakresie. OKI Printing Solutions oferuje zestaw produktów zaprojektowanych specjalnie w odpowiedzi na wymagania klientów biznesowych. OKI Printing Solutions dzieli swoje produkty na pięć różnych segmentów: drukarki igłowe (SIDM), kolorowe drukarki nieuderzeniowe (NIP), czarno-białe drukarki nieuderzeniowe oraz faksy i urządzenia wielofunkcyjne (MFP). Przychody firmy OKI Printing Solutions w roku podatkowym 2003 wyniosły 1,3 mld $. Firma zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie i jest obecna w 119 krajach. Posiada 4 regionalne siedziby główne: EMEA - zlokalizowana w Londynie Oki Data Americas - zlokalizowana w Mount Laurel, New Jersey, USA Japonia - zlokalizowana w Tokio, Japonia Asia Pacific - zlokalizowana w Tokio, Japonia OKI Printing Solutions jest przedsiębiorstwem zależnym od firmy macierzystej OKI Electric Industry Company Limited, z siedzibą główną w Tokio. Jak to się zaczęło Nasza firma macierzysta, OKI Electric, została założona w 1881 przez Kibataro Oki i rozpoczęła działalność pod nazwą Meikosha Ltd w wynajętym, dwupiętrowym biurowcu w samym sercu Tokio. Założyciel, z zawodu złotnik, był zapalonym wynalazcą i przez całe życie uważał, że Japonia znajduje się na progu ery łączności. Przed śmiercią w wieku 58 lat Oki-san zdołał wprowadzić swoją firmę na drogę prowadzącą do zostania pierwszym odnoszącym sukcesy producentem rozwiązań telekomunikacyjnych w Japonii. Oprócz bycia pionierem w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych, OKI Electric szybko się rozrosła i zaczęła prezentować innowacyjne rozwiązania także w innych dziedzinach komunikacji. Po drugiej wojnie światowej opracowano pierwsze urządzenia ATM, dalekopisy oraz komputery elektroniczne. W późniejszych latach nastąpił dalszy postęp w dziedzinie łączności: opracowano pierwsze faksy, na przełomie lat 70. i 80. przedstawiono pierwsze urządzenia drukujące i w końcu opracowano technologię LED.

PANDA SOFTWARE

Panda Software jest jednym ze światowych liderów w zakresie zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 16 lat i jest obecna w ponad 50 krajach. Centrala firmy mieści się w Bilbao w Hiszpanii, laboratoria w Stanach Zjednoczonych oraz Hiszpanii. Rozwiązania Panda Software zapewniają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów czy bram, dzięki czemu pomagają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników domowych. W ofercie można również znaleĽć wysoko wydajne urządzenie połączone z oprogramowaniem antywirusowym - Panda GateDefender Performa, zapewniające całkowitą ochronę brzegową sieci firmowej przed największymi zagrożeniami internetowymi. Dla firm z rozproszoną strukturą sieci zaprojektowano zdalnie zarządzany system ochrony antywirusowej Panda WebAdmin Antivirus. Panda Software była pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła codzienne uaktualnienia bazy wirusów. Obecnie są one dokonywane nawet kilka razy w ciągu doby. Zależy nam bardzo na satysfakcji naszych klientów indywidualnych, naszych pracowników, dostawców i współpracowników strategicznych. Technologiczne innowacje, wzrost i ciągły rozwój firmy Panda Software oraz podejmowane inicjatywy społeczne, zostały powszechnie docenione. Produkty Pandy Software, uzyskały liczne nagrody przyznawane przez wiodące organizacje wyspecjalizowane w bezpieczeństwie systemów IT, takie jak ICSA, Check Point, West Coast Labs czy AV Test.

IBM

IBM, największa na świecie firma informatyczna, od ponad 80 lat jest liderem w zakresie wspierania innowacyjności w biznesie. W ofercie firmy znajduje się szeroki zakres usług doradczych i informatycznych, oprogramowanie oraz sprzęt. W ramach strategii On Demand Business IBM we współpracy z partnerami dostarcza klientom kompleksowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb biznesowych i technologicznych każdego przedsiębiorstwa. IBM Polska Sp. z o.o. działa od 1991 roku i zatrudnia obecnie ponad 1500 osób. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, a oddziały, między innymi, w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. IBM Polska zapewnia pełną ofertę usług doradczych oraz produktów pomocnych w budowaniu odpowiedniej infrastruktury zarówno dla dużych przedsiębiorstw, administracji państwowej, jak i dla firm z sektora M¦P. Doradztwo biznesowe świadczy dział IBM Global Business Services, utworzony w 2002 roku w wyniku przejęcia części doradczej PwC Consulting. Usługi z zakresu budowy i modernizacji infrastruktury informatycznej leżą w kompetencjach działu IBM Global Technology Services. Dostarczaniem rozwiązań softwarowych zajmuje się dział IBM Software Group. IBM to także wiodący dostawca sprzętu informatycznego - w ofercie działu Systems and Technology Group znajduje się szeroka gama rozwiązań, zarówno dla niewielkich, rozwijających się przedsiębiorstw, zatrudniających kilka osób jak i korporacji międzynarodowych z kilkunastoma tysiącami pracowników. Firma IBM zajmuje pierwsze miejsce na polskim rynku serwerów.

ASUS

ASUS - firma, która posiada jeden z najlepszych zespołów R&D - jest szeroko znana w świecie IT, gdyż jej dewizą jest dostarczanie sprzętu najwyższej jakości wykorzystującego najnowsze technologie. Jako lider całościowych rozwiązań 3C (komputery, komunikacja i elektronika użytkowa), ASUS oferuje pełen wachlarz produktów i staje do wyścigu o palmę pierwszeństwa w nowym milenium. Produkty firmy ASUS, od fazy projektowania do wyprodukowania, są objęte kompleksowym systemem kontroli jakości. Jest to jak nauka chińskiego kung-fu - każdy musi rozpocząć od nauki "Chi" i poznania własnej wewnętrznej siły. Oprócz najnowszych, innowacyjnych rozwiązań, inżynierowie Działu R&D przykładają także szczególną wagę do EMI (zakłócenia elektromagnetyczne), rozwiązań chłodzących, wyciszających komputer oraz innych detali, które zwykle dla klienta pozostają nie zauważone. Notebooki ASUS jako pierwsze w świecie otrzymały certyfikat TCO 99 przyznawany za spełnianie norm dotyczących promieniowania, zużycia energii, ekologii oraz ergonomii. Odniesienie sukcesu na tak bardzo ciężkim rynku, jakim jest sektor IT, wymaga nie tylko posiadania najlepszych produktów, ale również najszybszego wprowadzania ich na rynek uzupełnionego rozsądną ceną i ekspresowym serwisem. To właśnie z tego powodu 45 000 pracowników firmy ASUS dokłada starań, w myśl programu "ASUS Way of Total Quality Management", aby nasze produkty oferowały Państwu najwyższą jakość bez kompromisów cenowych i zbyt długiego czasu oczekiwania na ich wprowadzenie na rynek. Cały zespół ASUS pracuje, aby zadowolenie naszych klientów ze światowej klasy usług i produktów było pełne.

APPLE

APPLE Inc. Pierwszym produktem był Apple I – komputer do samodzielnego złożenia. Sukcesem okazał się rok później Apple II, nie powtórzonym przez dalsze odsłony ani debiutującą w styczniu 1983 serię Lisa – pierwszy na świecie komputer osobisty z GUI oraz myszą. Nowe komputery mimo zaawansowania technologicznego nie zdobyły wielu nabywców z uwagi na wysoką cenę. W 1984 debiutuje Macintosh – pierwszy masowo sprzedawany komputer z GUI, mimo niedociągnięć technologicznych, odnosząc komercyjny sukces. W 1991 Apple wypuszcza pierwszą generację PowerBooków, a w 1993 Newtona – pierwowzór późniejszych palmtopów. Od 2001 komputery Apple sprzedawane są z systemem operacyjnym Mac OS X opartym na obiektowo zorientowanym systemie operacyjnym NeXTStep bazującym na mikrojądrze Mach i BSD Unix. Również w 2001 roku debiutuje odtwarzacz iPod. W 2006 roku Apple ze względu na brak pewności co do dostarczenia przez IBM wydajniejszych a energooszczędnych procesorów, potrzebnych zwłaszcza do notebooków, zaczął stopniowo przechodzić na znane z komputerów PC procesory firmy Intel. Zaprezentowano m.in. przygotowany wcześniej system operacyjny OS X przeznaczony dla architektury x86. Na początku 2007 roku Apple zaprezentowało telefon komórkowy iPhone oraz wprowadziło do sprzedaży pokazany w 2006 roku Apple TV (wcześniej znany jako iTV) - przystawkę do telewizora umożliwiającą transmitowanie prosto do niego multimediów z iTunes, z dowolnego komputera użytkownika. Aby wyróżnić zmianę filozofii przedsiębiorstwa, które weszło na rynek muzyczny i telefonii komórkowej, podczas Macworld 2007 Steve Jobs ogłosił zmianę firmy z Apple Computer Inc. na Apple Inc.

MAXDATA

MAXDATA od lat plasuje się w czołowej dziesiątce europejskich producentów w branży IT. Koncern jest reprezentowany przez dziewięć spółek przedstawicielskich we wszystkich ważniejszych państwach europejskich oraz prowadzi dystrybucję produktów do wielu innych krajów. Na sukces firmy w branży serwerów, komputerów i notebooków, a także monitorów marki Belinea, należącej do koncernu, pracuje około 1200 pracowników. MAXDATA zalicza się do największych producentów sprzętu komputerowego w Europie. Tę pozycję zawdzięcza przejrzystemu planowi biznesowemu. Oto jego podstawowe założenia: Zorientowanie na rynek biznesu. Oferta dostosowana jest do potrzeb Klientów biznesowych. Znaczącą rolę dla wzrostu atrakcyjności na rynku odgrywa dominująca pozycja producenta działającego według zasady BTO/BTC (Built to Order/Built to Customer). Umożliwia to szybkie skonfigurowanie systemu IT w standardowych warunkach cenowych i dopasowanie go do potrzeb Klienta Strategia dwóch znaków towarowych. MAXDATA posiada obecnie dwa cieszące się sukcesem i niezależne od siebie znaki towarowe: Znak towarowy MAXDATA dla takich produktów jak: serwery, notebooki, komputery osobiste PC oraz znak towarowy Belinea dla sektora produkującego monitory i wyświetlacze. Oba znaki towarowe są symbolem wysokiej jakości dopasowanej do potrzeb Klienta

DELL

Dell Computer nie przoduje na polu innowacji technicznych. Tajemnicą sukcesu jednej z największych obecnie firm branży informatycznej jest sposób prowadzenia bezpośredniej sprzedaży sprzętu komputerowego setkom tysięcy klientów na całym świecie. Firma Michaela Della, jako jedna z pierwszych, zaoferowała klientom indywidualnym w USA usługi serwisowe i możliwość zwrotu komputera w ciągu 30 dni. W ramach testu wszyscy pracownicy firmy musieli samodzielnie złożyć komputer, na którym mieli pracować. "Dzięki temu zdobyliśmy informacje o tym, z jakimi problemami borykają się zwykli użytkownicy" - opowiada założyciel Dell Computer. Dell, również jako pierwsza firma komputerowa, rozpoczął sprzedaż komputerów PC w sieciach supermarketów lecz też jako pierwsza zrezygnowała z tego modelu sprzedaży, gdy nie przyniósł oczekiwanych zysków. Kilka lat później Dell stał się pionierem w sprzedaży komputerów przez Internet. Serwis www.dell.com rozsławił firmę, a jego popularność przyczyniła się do zdobycia prestiżowego tytułu największego producenta PC w Stanach Zjednoczonych. W 1996 r. wartość sprzedaży dokonywanej za pośrednictwem sieci wyniosła 1 mln USD dziennie. Dzisiaj przekracza 50 mln USD i stanowi prawie 50% przychodów firmy. Pierwszy oddział zagraniczny firma otworzyła w Wlk. Brytanii w 1987 r. (kolejne 11 w ciągu następnych 4 lat). W 1992 r. przychody firmy wzrosły o 127% i wyniosły 2 mld USD. Tak szybki wzrost wymusił restrukturyzację firmy i tymczasowe wycofanie się z rynku notebooków.

SUN MICROSYSTEMS

Sun Microsystems na świecie i w Polsce Sun Microsystems jest jednym z największych na świecie dostawców wysokiej jakości sprzętu, oprogramowania, usług i technologii sieciowych, w tym produktów dla Internetu i Intranetu. Firma została założona w 1982 r. w Kalifornii przez czterech absolwentów Uniwersytetu Stanford. Pierwszy człon nazwy jest skrótem od Stanford University Network. Oferta firmy od początku ukierunkowana była na tworzenie niezawodnych, otwartych systemów wspomagających przetwarzanie sieciowe. Poprzez realizację idei "DOPIERO SIEĆ TO KOMPUTER" Sun Microsystems szybko stał się wiodącym producentem i dostawcą wysokiej jakości sprzętu, oprogramowania, usług i technologii sieciowych. Sun Microsystems jest wizjonerem branży informatycznej. Właściwie od momentu powstania kalifornijska firma wyznacza jej standardy. To Sun wprowadził pierwsza stację roboczą obsługującą protokół internetowy TCP/IP. To Sun zaprezentował technologię NFS, która stała się standardem dzielenia plików w sieciach, a następnie udostępnił ją za darmo przedsiębiorstwom. Wreszcie to Sun stworzył i upowszechnił Javę i Jini - technologie, które zrewolucjonizowały sposób powstawania i funkcjonowania aplikacji .com. Niemożliwe stało się możliwe. Dzięki Javie powstają dziś na masową skalę aplikacje, które można uruchamiać na dowolnym urządzeniu. Z kolei dzięki Jini do sieci można podłączyć dowolne urządzenie: telefon komórkowy, lodówkę lub samochód. Oferta produktowa Sun Microsystems obejmuje m.in. serwery, stacje robocze, systemy pamięci masowych, oprogramowanie narzędziowe i operacyjne. Do najbardziej znanych produktów firmy należą serwery dla przedsiębiorstw z rodziny Sun Enterprise oraz stacje robocze Sun Ultra, pracujące w 64-bitowym jednorodnym środowisku systemu operacyjnego Solaris. Ważnym wydarzeniem w historii Sun Microsystems było opracowanie w 1988 r. własnego procesora SPARC współpracującego z najbardziej popularnymi stacjami roboczymi SPARC Station1. 27 września 2000 r. przedstawiono nowy, superwydajny procesor - UltraSPARC III, który całkowicie zmienił standardy obowiązujące dotychczas w przemyśle informatycznym

INTEL

Firma Intel nieustannie wprowadza innowacje w celu uczynienia naszego życia bardziej pasjonującym, doskonalszym i łatwiejszym. Firma Intel trwa w mocnym postanowieniu dostarczania nowych technologii, które zmieniają świat w sposób znaczący i trwały. Jesteśmy firmą w ciągłym rozwoju, nieustannie rozwijającą branżę. Inspirujemy naszych partnerów do rozwoju nowoczesnych produktów i usług, stymulacji branży do zapewniania obsługi nowych produktów i ustalania standardów branżowych. Działamy wspólnie w celu szybszego zapewniania lepszych rozwiązań oferujących większe korzyści. Intel. Leap ahead.TM Leap ahead - (wielki skok) wokół tych dwóch słów skupia się cała działalność firmy Intel. Naszym celem jest poszukiwanie i rozwijanie następnego wielkiego skoku - w zakresie technologii, edukacji, kultury, odpowiedzialności społecznej, procesu technologicznego, i w innych dziedzinach - nieustannego zachęcania naszych klientów, partnerów, odbiorców indywidualnych i biznesowych do współpracy z nami, aby wspólnie dokonać kolejnego skoku do przodu. W końcu nie chodzi tutaj o technologię pozwalającą wykonywać zadania szybciej, mądrzej i taniej - ale o wykorzystywanie technologii przez każdego do polepszania swoich warunków życia, wzbogacania wnętrza i usuwania życiowych przeszkód.

MICROSOFT

Microsoft powstał w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych, a pierwsze produkty Microsoft trafiły do naszego kraju w latach 80-tych ubiegłego wieku wraz z pierwszymi komputerami domowymi. Od tego czasu, mimo ostrej konkurencji ze strony innych producentów, trwa nieprzerwanie zwycięski pochód systemów operacyjnych Microsoft - najpierw z rodziny DOS, a teraz Windows. W latach dziewięćdziesiątych dołączyły do nich pakiety biurowe z rodziny Office, przeglądarka internetowa Internet Explorer, języki programowania, specjalistyczne oprogramowanie wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami i wiele innych produktów cieszących się ogromną popularnością na całym świecie. 

Oferta produktów Microsoft dostępnych w Polsce jest bardzo szeroka. Są to systemy operacyjne, programy użytkowe, oprogramowanie specjalistyczne służące do zarządzania sieciami informatycznymi i bazami danych, narzędzia programistyczne, ale również gry, myszki i klawiatury. 

W ofercie Microsoft znajdują się również kompleksowe rozwiązania pozwalające firmom w szybki sposób wdrażać systemy informatyczne i łatwo, szybko oraz tanio je utrzymywać i adaptować do zachodzących zmian. Obejmują one przede wszystkim serwery, takie jak Microsoft SQL Server, Microsoft Exchange Server, Microsoft Windows NT Server, Windows 2000 Server, czy też najnowszy Windows 2003 Server. Produkty te zyskały dużą popularność w wielu polskich przedsiębiorstwach. Idąc "za ciosem", Microsoft zaoferował polskim firmom kompletne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw - Microsoft Small Business Server. 

Należy wspomnieć również, że w ofercie Microsoftu znajduje się jeden z najlepszych i najbardziej kompleksowych na polskim rynku systemów wspomagających procesy biznesowe w przedsiębiorstwie - Microsoft Dynamics

CHECKPOINT

CHECKPOINT